Category: Wspominki

 • Apple Muzeum Polska

  Apple Muzeum Polska

  Dowiedzieliśmy się wczoraj, że Apple Muzeum Polska dostało wypowiedzenie siedziby w Norblinie i w zasadzie już się pakuje. Jeżeli nie mieliście okazji odwiedzić, obejrzyjcie przynajmniej kilka fotek z naszej wczorajszej wizyty.

 • BBSy i wczesne sieciowanie

  BBSy i wczesne sieciowanie

  “Nie ma czegoś takiego jak chmura, jest tylko czyjś komputer”, powiadają. Ale zanim wrzucaliśmy i ściągaliśmy rzeczy z chmury, niektórzy posiadający komputer porozumiewali się ze sobą i wymieniali plikami wykorzystując klasyczne linie telefoniczne i modemy.

 • BOSMAN 8

  BOSMAN 8

  Pracownia w Pałacu Młodzieży była wyposażona w komputery BOSMAN 8. Pierwsze wrażenie było dość szokujące – polskiej produkcji komputer wyposażony był w klawiaturę z pancernej, proszkowo malowanej blachy…

 • Odnaleziony Kaiser PL

  Odnaleziony Kaiser PL

  Dziś dzielimy się z Wami odnalezioną kopią spolszczonej gry Kaiser. Przez kilka ostatnich lat wydawało się, że wersja ta zaginęła, ale jednak nie, oto ona.

 • Opóźniony wstępniak

  Opóźniony wstępniak

  Wstępniak, czyli dzień dobry się z Państwem. Na stronie o działalności Fundacji jest trochę wniosłych słów i bliskich naszemu sercu haseł, a tu trochę bardziej od kuchni, czyli skąd pomysł, dlaczego ja uważam że to ważne i o czym będę starał się pisać.