Co, czemu i jak?

Wczoraj mieliśmy przyjemność prezentować pierwsze, bardzo wstępne rezultaty naszych badań w ramach wystąpienia na 11. edycji konferencji Machine Intelligence and Digital Interaction – MIDI.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w naszych badaniach umożliwiając powstanie tego artykułu, śledźcie nasz profil i naszą stronę, będziemy informować o naszych dalszych poczynianiach.

W ramach zajawki, w bardzo zaawansowanej fazie i po pierwszych recenzjach są już dwa dalsze artykuły eksplorujące w większym detalu odpowiedzi, jakie zebraliśmy od ponad 1000 respondentów z 49 krajów świata oraz opisujące rezultaty przeprowadzonego w lipcu tego roku badania z digitalizacji kaset wg instrukcji, jaką przygotowaliśmy i pokazującego, że dane zebrane w ten sposób przez niewykwalifikowanych użytkowników mogą być istotnym filarem większej inicjatywy mającej na celu zachowanie dziedzictwa cyfrowego.

Gdybyście chcieli sami spróbować przeprowadzić taki eksperyment, cyfryzując kasety które znajdują się w waszym posiadaniu, instrukcja znajduje się pod tym linkiem: https://fhkd.pl/zgrywanie-kaset/

Link do artykułu, który prezentowaliśmy wczoraj natomiast znajduje się tu: Preserving the Artifacts of the Early Digital Era: A Study of What, Why and How?


Posted

in

by

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *