Category: Polskie Komputery

 • Sklonowaliśmy ANG-3001!

  Sklonowaliśmy ANG-3001!

  Mniej więcej 50h pracy nad mapowaniem, rysowaniem, podświetlaniem, sprawdzaniem i poprawianiem dało rezultat – mamy pełnosprawnego, działającego klona terminala ANG-3001, będącego oryginalnie częścią zestawu komputera Bosman 8.

 • Noc w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

  Noc w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

  Zostaliśmy zaproszeni aby 18 maja 2024 wziąć udział w wydarzeniu Noc Muzeów w MHKI w Katowicach i uruchomić i zademonstrować zwiedzającym sieć Junet na komputerach ELWRO 800 Junior.

 • Odtwarzanie ANG-3001

  Odtwarzanie ANG-3001

  W tym wpisie wrzucimy trochę fotek i słów kilka z czynności zmierzających do odtworzenia projektu płytki ANG-3001, terminala tekstowo-graficznego dla komputera Bosman 8.

 • Bosmanowe migawki

  Bosmanowe migawki

  Wychodząc z założenia jednakże, że lepiej wrzucić trochę fotek i potem może ewentualnie coś do tego dopisać, niż czekać na ten moment, żeby napisać wielki-gruby-tekst i się nie doczekać, oto kilka migawek z ostatnich tygodni…

 • JUNET – Sieć komputerów ELWRO 800 Junior

  JUNET – Sieć komputerów ELWRO 800 Junior

  Na ostatnim FOReVERze o22 zrobiliśmy udaną rekonstrukcję sieci zbudowanej z komputerów Elwro 800 Junior i zademonstrowaliśmy jak mogła działać zarówno w przypadku pracy z CP/J jak i w BASICu. W tym artykule postaramy się przybliżyć możliwości i pokazać też, jak odtworzyć ten eksperyment samemu.

 • BOSMAN 8 na żywo

  BOSMAN 8 na żywo

  Zupełnie niedawno pisaliśmy o polskim komputerze Bosman 8 i o tym, że szansa na zdobycie realnego egzemplarza jest obecnie dość niska. No ale mamy to, jest sprawny i dość kompletny i za chwile wszystko pokażemy.